Asorter - sprawdzone konstrukcje ze stali do zastosowań prywatnych i komercyjnych. Sprawdzone usługi spawania, śrutowania stali, cynkowania elementów stalowych

Asorter logo 

Asorter – wszystko ze stali. Konstrukcje stalowe, elementy, meble, bramy i schody ze stali

 
 

Chcesz zamówić ogrodzenie?

Spytaj o wycenę

Ogrodzenia stalowe na zamówienie

Sprawdzone, solidne i funkcjonalne schody ze stali

Elementy stalowe wykonywane na zamówienie Klienta

Konstrukcje stalowe: hale stalowe, kominy stalowe

Rury stalowe: ocynkowane, bez szwu, grubościenne

Wycena usług »

 

Zobacz wszystkie porady w Asorter              Przejdź do oferowanych usług »

 
 

Obejrzyj ofertę

Konstrukcje stalowe »

Elementy stalowe »

Meble stalowe »

Schody stalowe »

 

Czy budowa ogrodzenia wymaga zgłoszenia?

Czy podczas budowy ogrodzenia trzeba starać się o konkretne pozwolenia, czy można obejść się bez tego? Jak wygląda prawo budowlane i jakie warunki trzeba spełnić, żeby móc zbudować stalowe ogrodzenie na swojej działce? To wszystko w poniższym artykule!

Czy budowa ogrodzenia wymaga zgłoszenia?

Budowa ogrodzenia zazwyczaj nie wymaga załatwienia żadnych formalności, ponieważ w 2015 roku ustawy prawa budowlanego uległy zmianie, dzięki której zasady stały się mocno uproszczone. Dzięki temu o wiele łatwiej jest zabrać się za budowę płotu i ogrodzenia, ponieważ ilość przepisów została maksymalnie ograniczona. Płot do 2,2 metra nie wymaga nawet zgłoszenia, dlatego ogrodzenie utrzymane w tej wielkości nie powinno stanowić żadnego problemu.

Przy budowie ogrodzenia należy pamiętać o odpowiedniej wysokości, której nie wolno przekraczać. Płoty do 2,2 metrów stawiane na działkach i od strony ulicy nie wymagają żadnych formalności urzędowych. Warto pamiętać też o tym, że poniżej wysokości 1,8 metra nie wolno umieszczać żadnych ostrych obiektów, które mogłyby grozić zdrowiu zwierząt lub ludzi.

Zobacz ofertę »

 

Asorter logo
 

Zapytaj o wycenę konstrukcji stalowych lub konkretnej usługi na: wycena@asorter.pl

Jak zgłosić budowę ogrodzenia?

Żeby zgłosić budowę ogrodzenia, należy udać się do urzędu miasta, gdzie zgłaszane będą wszystkie niezbędne dokumenty. W zgłoszeniu trzeba podać rodzaj i ty ogrodzenia oraz sposób, w jaki planuje się go wykonać. Ważne są również terminy rozpoczęcia i szczegóły jego wyglądu – musi pasować do ogólnego projektu całego domu.

Nie można zapomnieć o dołączeniu do zgłoszenia prawa do dysponowania nieruchomością na cele budowlane, bez tego nie będzie można rozpocząć pracy. Zdarza się, że urzędnik wymaga również szkicu ogrodzenia, lub potrzebna jest zgoda zarządcy drogi do zbudowania, lub przebudowania wjazdu.

Wszystkie prawa zastrzeżone przez Asorter © 2018 Jan Piasecki
Napisz do nas » Wszystkie usługi » Śrutowanie »